İsabetli bir yatırım ve karar değil

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Yusuf Taşhan, Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletme çalışmalarının yanlış olduğunu söyledi.

İsabetli bir yatırım ve karar değil
11.01.2021 - 17:40

Düzce’nin il olmasından bugüne gelinceye kadar, yatırım, tanıtım ve planlamalara ilişkin kararların Düzceli ve Düzce’de yaşayanların fikri alınmadan yapıldığını söyledi. Düzce’nin sanayi şehri yapılmaya çalışılmasının isabetli bir yatırım ve karar olmadığını dile getiren Taşhan, “Birinci organize sanayi yeri ve kararı Ruhi Kurnaz’ın Belediye Başkanlığı zamanında düşünüldü. Yerleşim alanlarında bulunan fabrikaların yerleşim yerlerinden çıkarılması, Düzce ve ilçelerindeki vatandaşların sakin, temiz ve hava kirliliği olmadan yaşamaları düşünüldü.

O günkü Bolu Valimiz merhum Yener Rakıcıoğlu da Allah rahmet eylesin, Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’ne iyi bir karar aldığımızı söylüyordu ve ‘Düzce’yi turizme açın, Düzce’ye her gün sağlıklı, maddi imkanı yerinde olan insanlar gelsin. Düzce’ye Allah’ın verdiği doğayı pazarlayın. Sağlıklı kalın, tarımda kaliteye gidin. Tarım ve turizm Düzce’nin geleceği için yaşanan bir şehir olur’ diyordu. Biz ne yapıyoruz, yorumu önce idarecilere ve halka bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün icraatlarından  birincisinin çöp  imha, ikincisinin ise Konuralp kırk basamaklar olduğunu ifade eden Taşhan, turizmde de güzel planlama yapılması gerektiğini vurguladı. Taşhan, “Hasanlar Barajı, rafting sahası, iyi bir turizm eğitimi almış, deneyimli bir Turizm İl Müdürü gerekiyor. Valimiz yeni, inşallah güzel eserlerini görürüz. Düzce’ye hizmet edecek yatırımcılara ve idarecilere başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız