Beyciler’de susuzluk tepkisi!

Düzce’de çiftçilikle uğraşan Mehmet Güngör adlı vatandaş, Beyciler Mahallesi’nde sık sık yaşanan su kesintilerine isyan etti.

Beyciler’de susuzluk tepkisi!
10.02.2021 - 18:15

2 gün önce fındık bahçesinde ilaçlama yaptığını ve duş almak üzere eve geldiğinde suların kesik olduğunu ifade eden Göngör, “Düzce Belediyesi Beyaz Masa’yı aradım, 2 saat sonra suların geleceğini söylediler. Üzerinden saatler geçti, gelmedi. Elim, yüzüm, vücudum ilaçlı bir şekilde kaldı. Bu kimyasal bir madde ve sıcak su ile arınabilirim. Arabistan’da çöl memleketinde kaldım, 1 gün susuzluk yaşamadım. Düzce’de 2 gündür susuz kaldık. Yaz aylarının başından beri su sorunumuz devam ediyor. Beyaz Masa’yı arıyoruz, onlar da Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nü arayın diyor. Ben ayrı ayrı her yere gitmek zorunda mıyım? Bunun çaresi var. Düzce’nin suyu eskiden Hasanlar Barajı’ndan geliyordu. Su sıkıntısı varsa yine oradan gelebilir. Belediyeye gidiyoruz, aracımızı park edecek yer bulamıyoruz” diyerek şikayetini dile getirdi.

Vatandaşlar ayrıca, su kesintisi öncesi duyuru yapılmasını da istediler.

Öte yandan belediyeden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Beyciler ve Çavuşlar mahallelerinin ve D-655 Akçakoca Karayolunun belli kesimlerinde su kaçağı sebebiyle basınç sorunu yaşanmaktadır. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, arızanın giderilmesi noktasında çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerine yer verildi. Bu açıklamadan bir süre sonra ise mahallelere su verildi. (Haber: Çiğdem Diger)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • FEVZİ SAĞLAM
    FEVZİ SAĞLAM
    11.02.2021 12:08

    Depremden az önce yapıldı yeni su şebeke hattı,ne biçim iş yapılmış,ne biçim tamirat yapılıyor bitmedi gitti su patlak işi YETER ARTIK adam gibi yapın şu tamirat tadilatları gerçekten yeter artık.Örnek Atatürk Bulvarı Ak Parti binasının YANINDAKİ pastanenin önü tam 5 kere aynı yer 5 kere patladı yapıldı,sıkıntısını biz çektik ,yetti gari adam gibi yapın su patlakları işini.

E-Gazete

  • 14.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız