Kurallara uymaya devam edilmesini istedi

Düzcede İstanbul ve Gaziantep caddeleri ile Spor Sokaktaki iş yerlerinde alınan tedbirleri denetleyen Vali Cevdet Atay, esnafa kurallar konusunda uyarılarda bulundu.

Kurallara uymaya devam edilmesini istedi
4.03.2021 - 15:07

Atay, gazetecilere yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmak için denetimleri sıkı şekilde sürdürdüklerini söyledi.

Dinamik denetim modelinin uygulandığı bir dönemin yaşandığını belirten Atay, şöyle konuştu: “Yaklaşık 1133 denetim elemanımızla vali yardımcılarımız, daire müdürlerimizin başkanlığında ilimizin tamamı denetleniyor. Amacımız yeni belirlenen kurallara tüm vatandaşlarımızın üst düzeyde uymasını sağlamak. Gördüğümüz kadarıyla esnaf arkadaşlarımız tedbirlerini alıyor. Eksik olanlar da tedbirlerini alacak. Tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum, lütfen kurallara uymaya devam edelim. Kötü sonuçlarla karşı karşıya kalmayalım. Her şey bizim elimizde.”

Vali Atay, Düzce'de son üç haftada yaşanan vaka artışlarına ilişkin soruyu, “Bütün mesele kurallara uymaktan geçiyor. Maske takıp mesafeli durursak, bir de kapalı alanlarda uzun süre kalmamaya özen gösterirsek o rakamlar mutlaka aşağıya düşecektir. Buna inanıyorum” şeklinde yanıtladı.

Atay, kente “yüksek riskli” komşu illerden geliş gidişlerin sorulması üzerine de “Şu an herhangi bir sınırlama yok. Dikkat etmemiz lazım. Her şeyin başı dikkat” dedi.

Denetimlerde, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ile diğer ilgililer de yer aldı. (AA)