İl genel meclisi mart ayı toplantıları sona erdi

İl Genel Meclisi’nin Pazartesi günü başlayan Mart ayı toplantıları sona erdi.

İl genel meclisi mart ayı toplantıları sona erdi
5.03.2021 - 14:45

İl Genel Meclisi 5’inci birleşimi, Meclis Başkanı Çiğdem Günal başkanlığında yapıldı. Toplantıya başlamadan önce Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Bitlis’in Tatvan ilçesinde düşen helikopterde şehit olan Mehmetçiklerimiz için başsağlığı dileyerek, “Bingöl'den Bitlis Tatvan'a gitmek üzere havalanan Kara Kuvvetlerimize ait askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Nisan ayı Meclis toplantısının 1 Nisan Perşembe saat 10.00’ da yapılmasına karar verildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrasında, İl Genel Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Aktürk, AK Parti ve MHP grubu adına helikopter kazasında şehit olan kahraman askerlerimize başsağlığı dileyerek, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere havalanan helikopterin düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimizin acısı yüreklerimizi yaktı. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Kederli ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun” dedi.

 İl Genel Meclisi AK Parti ve MHP grubu 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü de kutladı. Ortak bildiriyi okuyan AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Aktürk, “Kadınlar için bir bilinçlenme ve dayanışma günü olarak da bilinen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemleri ile isteklerini dile getirdikleri bir gün olarak kutlanmaktadır. Türk kadını tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde feragat ve fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. Kadına karşı yapılan şiddet hepimizi üzmekte, toplumumuzu derinden yaralamaktadır. Bu sorunları yaşanmaması için başta devletimiz ve ilgili kurumlar olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından bütün bireylere kadar herkese önemli görevler düşmektedir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde,  devletin bütün kurumlarıyla yanlarında olduğunu belirtmek istiyorum. Unutmayalım ki; Toplumun uygarlık yolunda kadına gösterdiği gelişmenin, kadına toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyduğu saygı ve verdiği değer ile ölçülmektedir. Cennet annelerin ayakları altındadır buyruğuna yürekten inanan bir dininin mensubu olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.   Bu vesileyle Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar; sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız