Bu haberi bin gururla, sevinçle karşıladım

AK Parti Düzce İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Ekiz Asuk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, Kadın Kolları Genel Başkanı olan Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşire yeni görevinde başarılar diledi.

Bu haberi bin gururla, sevinçle karşıladım
8.03.2021 - 14:34

Asuk mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye'de kadının en çok ses bulduğu, sesinin ve fikrinin itibar gördüğü, konumlandırıldığı ve anlamlandırıldığı etkin ve yetkin makamlarda yer aldığı tek partidir AK Parti... Evinde beşik sallayan, dikiş diken nakış işleyen güçlü kadınların mevzubahis vatan ve millet olduğunda omuz omuza kendini feda ettiği kadınlarımızın siyaset arenalarında boy gösterirken Nene Hatun'dan aldığı özgüvenin gözlerinde ışıldayışını gördüğünüz tek partidir AK Parti. AK Parti'de kadınların sahası makamı yoktur. AK kadınlarımız hizmette en başarılı nerede olacaklarsa orda yer alır, makam ve mevkii hırsına kapılmazlar. Partimizin her kademesindeki üyelerimizde ve yönetimlerimizde göreve talip olmak değil, göreve layık olmak düsturu ile hareket edilir. Tam da bu ifadelerimin ardında güzel bir haberle aydınlandı akşamımız.

Siyasetin mutfağından, dişiyle tırnağıyla gayreti ile tanınan Düzce'mizin ilk ve tek kadın Milletvekili Sn. Ayşe Keşir, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak görevlendirildi. Bir kadın olarak gururla ve heyecanla, AK Parti Düzce adına bin gururla sevinçle karşıladığım bu haber bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Siyasetin basamaklarında aktif olarak yol yürüyen, emek harcayan Vekilimizi ve hemcinsimizi güvenle almış olduğu bu görevin mutluluğunu taşıyor ve teşkilatımızda bir bayram sevinci yaşıyor bu görevi layıkıyla yapacağına yürekten inanıyoruz.

Düzce AK Parti teşkilatı dün Türkiye'nin ilk İGM Başkanlığında, bugün Genel Merkez Kadın Kolları gibi siyasetin mihenk noktalarında kadınlarımızın yeni roller üstlenmesinde ve bu rolleri yapabilirliğinde etkinlik kazanmış ve başarısı onaylanmıştır. Kuruluşumuzdan bu yana kurucu üyelerimizden, yönetim kurullarına, başkanlıklardan mahalle temsilciliklerimize kadar şehrim için ülkem için, milletim için devletimin bekası için diyerek elini taşın altına koyan kadınlarımızdan aldığımız güçle Güçlü Türkiye için yürümeye devam edeceğiz.

AK Parti'de görev değişimleri bir hizmet yarışıdır, bir bayrak yarışıdır. 2015 yılından bu yana AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı görevinde yer alan Lütfiye Selva Çam Başkanımız, görevini Genel Merkez Kadın Kolları Kongresi'nde Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir’e devredecektir. Görevi devredecek olan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız, Ankara Milletvekilimiz Lütfiye Selva Çam Hanımefendi'ye bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için çok teşekkür ediyoruz. Düzce Milletvekilimiz Sn. Ayşe Keşir'e yeni görevinde başarılar diliyoruz. Almış olduğu diğer görevleri gibi bu görevini de layığı ile yapacağına inancımız tamdır. Partimize, şehrimize, ülkemize hayırlı olsun.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız