Erdemliler Derneği çınar dikti

Erdemliler Derneği çınar dikti
15.03.2021 - 16:42

Erdemliler Derneği’nin geleneksel faaliyetlerinden olan ağaçlandırma çalışmalarının bu yılki adresi dernek merkezinin de içinde bulunduğu Güneş Sokak oldu. 

Şehitler adına, gönül gençleri ve Çilimli'nin tüm mahalleleri ve köylerini simgelemesi amacıyla çınar dikimi yapıldı. Konuyla alakalı konuşan Dernek Başkanı Hasan Karadayı; “Erdemliler Derneği olarak her yıl kabristanlık, park, sokak gibi bir alanı ağaçlandırıyoruz. Bu yıl dernek merkezimizin içinde bulunduğu sokağa, kültürümüzde ve tarihimizde büyük öneme sahip olan ve Osmanlı devletinin simgesi olan çınar (kral) fidanları dikmeyi uygun gördük. Ecdadımızın her fethettiği yere fetih simgesi olarak ektiği çınarları, gelecek nesillere bir hatıra bırakalım istedik. Gölgesinde yürüyüşlerin yapıldığı, hoş sohbetlerin yapıldığı, dinlenildiği, çocukların oynadığı, sıcak yaz aylarında herkesin sığınağı olması dileğiyle hayırlı olsun” dedi.

Şölen havasında geçen etkinliğe Çilimli Kaymakamı Onur Şan, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İl Genel Meclis Üyeleri Osman İlhan ve Mustafa Özlü, ilçe protokolü, STK temsilcileri, dernek üyeleri, gönül gençleri ve misafirler katıldı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız