İGM komisyon ve encümen üyelerini seçti

İGM komisyon ve encümen üyelerini seçti
1.04.2021 - 15:19

Düzce İl Genel Meclisi (İGM), 2021 Nisan ayı 1’inci birleşiminde bir araya gelerek, İl Encümen üyelerini ve komisyon üyelerini seçti.

İl Genel Meclisi (İGM), Nisan ayı 1 inci birleşimi İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal başkanlığında yapıldı. İl Genel Meclisi encümen ve ihtisas komisyon üyelerinin seçimi yapıldı.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 10 uncu maddesinin (J) ve 25’inci maddesi gereğinde İl Encümen üyeleri seçimi yapıldı.

Kapalı zarf usulü yapılan seçimde Musa Küçük 21, Hasan Ergin 21 ve Ömer Yaman 21 oy alarak il encümen üyeliğine seçildiler.

Ardından Komisyon üyeliği seçimine geçildi. Önce zorunlu 4 komisyona üye seçimi yapıldı. Daha sonra da 2 komisyon daha oluşturularak, bu komisyonlara üye seçimleri yapıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu, Köye Yönelik Hizmetler ve Tarım Komisyonu ile Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu üyeleri seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna; Dursun Ay, Mustafa Ezer, Necmi Kurt, Hüseyin Yılgın, Çiğdem Günal, İsmail Arsal ve Muhterem Baltacı seçildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna; Hasan Aktürk, Musa Küçük, Hasan Ergin, Osman İlhan, Mustafa Özlü, Nazmi Çakıroğlu ve Murat Çağlar seçildi.

Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna; Sinan Cumur, Şaban Arslan, Fazlı Koç, İbrahim Keleş ve Ergin Özensel seçildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonuna; Şükrü Sert, Necmi Kurt, Hüseyin Yılgın, İbrahim Keleş ve İsmail Arsal seçildi.

Köye Yönelik Hizmetler ve Tarım Komisyonuna; Şaban Arslan, Hasan Ergin, Dursun Ay, Hasan Aktürk ve Muhterem Baltacı seçildi.

Gençlik Spor ve Turizm Komisyonuna; Fazlı Koç, Şükrü Sert, Mustafa Ezer, Sinan Cumur ve Ergin Özensel seçildi.

Encümen ve Komisyon üyeleri bir yıl görev yapacaklar.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız