Tohum ve fideler yerlere saçıldı

Düzce Ziraat Odası, İsrail’in Mescid-i Aksa’da Müslümanlara uyguladığı şiddete, İsrail’den gelen fide ve tohumları yerlere saçarak tepki gösterdi. Aynı zamanda İsrail menşeili tohum ve fideleri satmama kararı aldı.

Tohum ve fideler yerlere saçıldı
12.05.2021 - 15:33

Mescid-i Aksa’da Müslümanlara karşı orantısız güç uygulayan İsrail’e tepkiler gelmeye devam ediyor. İsrail’in uyguladığı şiddeti protesto eden Düzce Ziraat Odası, dünyanın en büyük tohum ve fide üreticisi olan İsrail tohumlarını satmama kararı aldı. İsrail'in şiddetinin desteklenmemesi gerektiğini kaydeden Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, "İsrail’in yaptığı şiddete sessiz kalmıyoruz, sessizde kalmayacağız" diyerek ellerinde bulunan fide ve tohumları yerlere saçtı.

Oda yönetimi olarak yeni bir karar aldıklarını ifade eden Öztürk, "İsrail’in Müslümanlara her Ramazan ayında uygulamış olduğu şiddete isyansız kalmamak mümkün değil. Bir Türk olarak, bir Müslüman olarak bu şiddete sessiz kalmıyorum. Bütün Türkiye Cumhuriyetindeki insanların yaşadığı gibi bizde bu duruma isyan ediyoruz. Bundan sonra hiçbir İsrail kökenli ne fideyi, ne de tohumunu Düzce Ziraat Odası olarak satmayacağız ve de sattırmayacağız" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Murat Gül
  Murat Gül
  15.05.2021 10:12

  Tohumların çoğu İsrail ve Hollanda’dan getirilir. Açkalalım diyorsunuz yani.

 • Oktay
  Oktay
  14.05.2021 17:12

  Bitkilerin suçune yazık tepkiye İngiliz ve İsrail malları ve işbirlikçileri yüz üstü bırakacan ama nerede inatla onlarla olana dek verip devam ediliyor velhasıl kime hesap sormasını bilmek önemli çok konuşanı değil icraatı olanlar olmalı yoksa daha çok sinirimizi bpzacaklarla yola devam ederiz

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız