Tarım arazileri su altında kaldı

Tarladaki mahsulleri su altında kalan vatandaşlar yardım bekliyor. Evlerine sular içinden geçmek zorunda kalan vatandaşlar ise, dere yatağının değiştirilmesi istiyor.

Tarım arazileri su altında kaldı
17.06.2021 - 13:39

Düzce’de hafta sonundan itibaren etkili olan yağmur yağışı nedeniyle Merkez’e bağlı Doğanlı Köyü’nde bulunan dere taşarken, dere yatağında bulunan tarım arazilerinin de sular altında kalmasına sebep oldu. Mahsulü sular altında kalan vatandaşlar, dere yatağının değiştirilmesi için yetkililerden yardım istedi.

Düzce’de hafta sonundan bu yana yağmur yağışı etkili oluyor. Yağmurların ardından Merkeze bağlı Doğanlı Köyünde taşan dere yatağı ise etrafında bulunan tarım arazilerini sular altında bıraktı. Tarladaki mahsulü sular altında kalan vatandaşlar ise hem evlerine gidebilmek, hem de bahçelerine gidebilmek için taşan dere sularından taştan taşa atlayarak ve suya girerek geçmek zorunda kaldı. Her yıl benzer durumları yaşayarak zarar gördüklerini belirten vatandaşlar, dere yatağının değiştirilmesi için yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdiler.

 

HER YIL AYNI MAĞDURİYETİ YAŞIYORLAR

Sel sularının her yıl aynı zararı verdiğini belirten Hamdiye Demirkapı, “Evlerimizin önünden geçen dere her yıl taşarak bin bir zorlukla ektiğimiz mahsullerimize zarar veriyor. Dağ köylerindeki kişiler, köylerinden geçen derelerin yatağını bu dereye bağlamışlar. Bu dere de bu kadar suyu kaldırmıyor ve taşıyor. Her yıl ektiğimiz mahsulün sular altında kalmasından bıktık. Ayrıca evlerimiz de taşan suların diğer tarafında kaldı. Bu nedenle evimize ancak paçalarımızı sıvayıp suya girerek geçebiliyoruz. Sayın valimizden sorunumuza çözüm bulmasını istiyoruz. Dere yatağında yılanlar da var. Korkuyoruz suya girerken, ama yapacak bir şey yok, mecburuz” dedi.

 

TAŞKIN SULARI EVLERİNE DAYANDI

Taşkın suları sebebiyle evlerine girmekte zorlandıklarını belirten Emine Demirkapı ise, “Evlerimize giremiyoruz. Her yer battı. Hastamız hastanede yatıyor. Acil durum olsa buradan nasıl geçeceğimizi bilemiyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 20.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız