Sel felaketi kader değil

Sel felaketi yaşayan Akçakoca İlçesi’ni ve köylerini ziyaret eden İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Bölgede yaşanan sel felaketi kader değildir” dedi.

Sel felaketi kader değil
5.07.2021 - 12:33

Hafta sonu etkili olan yağışla birlikte iki yıl aradan sonra tekrar sel felaketi yaşanan Akçakoca ilçesini ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Akçakoca Teşkilat üyeleriyle birlikte, selin vurduğu köylerde vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Edilli, Uğurlu, Esmahanım ve Demiraçma köylerini ziyaret ederek, selin verdiği zararları yerinde inceleyen Er ve ekibi, vatandaşlarla bir araya gelerek haklı sitemlerini dinledi.

Er, “İki yıl arayla yaşanan sel felaketine kader diye bakmak doğru ve çözümcül bir yaklaşım değildir. Aynı bölgelerde ikinci kez insanların selden zarar görmesi, gerekli tedbirlerin alınmamış olduğunu göstermektedir. Bu yıl yaşanan sel felaketinde tek sevindirici nokta, can kayıplarının yaşanmamış olmasıdır” dedi.

Sel felaketinin hemen ardından olay yerine giden ve gerekli tedbirleri alan yetkililere de teşekkür eden Er, “Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız,  sel bölgesine kısa sürede intikal ederek, tüm imkanları seferber etmiştir. Sel bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız adına kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak tekrar yeniliyorum ki yaşanan bu sel kader değildir. Gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve bölge halkının her yaz sel korkusu yaşamasının önüne geçilmelidir” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız