Kaçak su timi iş başında

Kaçak su kullanımının önüne geçmek amacıyla saha çalışmalarına başlayan Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, içme suyunu tarla ve bahçelerde kaçak kullananları tespit ederek idari para cezası uygulayacaklarını açıkladı.

Kaçak su timi iş başında
4.08.2021 - 13:01

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, tarım arazilerinde ve bahçelerde kaçak su kullananların peşini bırakmıyor. Su havzalarında mevsimsel kuraklıktan dolayı yaşanan su azalmasının önüne geçmek için vatandaşların duyarlı olmasını isteyen Düzce Belediyesi, içme suyunun bahçelerde, araç ve halı yıkamalarında kullanılmaması yönünde uyarılarda bulundu. Bahçelerde su sarnıcı veya damlama sulama yapılmasının tasarruf sağlayacağını kaydeden ekipler, uyarılara rağmen içme suyunun duyarsızca kullanılmasının tespit edildikten sonra idari para cezası uygulanacağını kaydetti.

SUYUMUZU BİLİNÇLİ TÜKETELİM

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, kuraklık ile mücadelenin yanı sıra doğanın da korunması için vatandaşların da ellerini taşın altına koyması gerektiğine dikkat çekerek “ Kaçak su kullanımlarının istasyonlardaki basınç seviyesinden anlaşılıyor. Oluşturduğumuz yeni bir ekiple tespit çalışmalarına başladık. Düzce’mizin susuz kalmaması için verdiğimiz mücadeleye vatandaşlarımızın da suyumuzu bilinçli tüketmesini rica ediyoruz. Aksi halde kaçak su kullanımının tespit edilmesi halinde idari para cezası uygulamak zorunda kalacağız” denildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız