Engelli ve sel bölgesindeki vatandaşlara destek

Engelli ve sel bölgesindeki vatandaşlara destek
27.08.2021 - 15:32

Düzce’de isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever Düzce Belediyesi eliyle dağıtılması için 14 adet tekerlekli sandalye, selzedeler için giyecek, öğrenciler için ise kırtasiye malzemesi bağışında bulundu. Bağışta bulunan vatandaşa teşekkür eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; “Hayırsever vatandaşların katkılarıyla Düzce daha güzel” dedi.

Düzceli bir hayırsever ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 6 akülü 8 manuel tekerlekli sandalye bağışında bulunarak Düzce Belediyesine teslim etti. Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü aracılığı ile dağıtımı sağlanacak olan tekerlekli sandalyelerin Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’ndeki teslim törenine katılan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü hayırseveri kapıda karşılayarak çiçek ve plaket takdim etti.  

 

ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE DESTEĞİ

Düzce belediyesi tarafından başlatılan kırtasiye yardım kampanyasına da destek veren hayırsever vatandaş yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde öğrenciler için 25 Bin Liralık kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

 

SEL BÖLGESİNE GİYİM EŞYASI HİBESİ

Düzce Belediyesinin ihtiyaç sahiplerini tespit ederek güvenli bir şekilde yapılan yardımları ulaştıracağına inanan hayırsever vatandaş, sel bölgesine de 1 kamyon giyim malzemesinin de bağışında bulundu.

 

DAYANIŞMA ÖRNEĞİ GÖSTERİYORUZ

Düzcelilerin birlik ve beraberlik noktasında hassas ve duyarlı olduğuna dikkat çeken Başkan Özlü, “Düzce Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve oluyoruz. Sel ve yangın bölgelerine anında giderek vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Belediye olarak bizim sosyal sorumluluk çalışmalarımıza hayırseverlerin de destekleri bizi memnun ediyor. Bir yandan hayırseverlerimizin desteği ile okullar, bilim merkezi ve mahalle konakları yaparken bir yandan da engelli bireylerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi için tekerlekli sandalye hediye ediyoruz. Desteğini esirgemeyen hayırsever bağışçıların gösterdiği dayanışma örneğinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu. 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü daha sonra tekerlekli sandalye, giyim ve kırtasiye malzemesi bağışında bulunan hayırsever vatandaşa çiçek ve plaket takdim etti.