Adreste nüfus hizmeti

Düzce’de kimlik kartı alabilmek için Nüfus Müdürlüğüne gidemeyen hasta, yaşlı ve engelliler “Adreste Nüfus Hizmeti” projesi ile başvurularını evden yapabiliyor.

Adreste nüfus hizmeti
14.09.2021 - 12:48

Düzce’de Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünce başlatılan proje kapsamında yeni tip çipli kimlik kartı alabilmek için nüfus müdürlüklerine gidemeyen hasta, engelli ve 75 yaş üstü vatandaşların başvuruları evlerinde alınmaya devam ediliyor. Müdürlük personeli korona virüs tedbirleri kapsamında gerekli önlemleri alarak, vatandaşların adreslerine gidip Gezici Kayıt Terminali ile başvuru sahiplerinin biyometrik verisinin alımından imza aşamasına kadar bütün işlemleri evlerinde tamamlıyor.

Kimlik yenileme için müdürlüğe gelemeyen yaşlı ve hasta vatandaşların evlerine gittiklerini belirten yetkililer, “Müdürlüğümüze mücbir sebeple gelemeyen hasta veya engelli vatandaşlarımız ile 75 yaş üstü büyüklerimizin kimlik başvurularını ve adres işlemlerini Müdürlüğümüze gelmeden evlerinde yapmaya çalışıyoruz” dediler.

Düzce’de 2020 yılı Eylül ayında başlayan adreste nüfus hizmeti uygulaması kapsamında bugüne kadar 13 kişinin kimlik başvurusunu alındı. Hizmetten faydalanan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

(Düzce Postası/Yiğit Batu Maradit)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 20.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız