Boğaziçi’ne yeni Aile Sağlığı Merkezi

Boğaziçi’ne yeni Aile Sağlığı Merkezi
9.12.2021 - 09:36
2

Düzce Valisi Cevdet Atay, Boğaziçi Yazlık Aile Sağlığı Merkezini ziyaret etti. Vali Atay, beraberinde İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile birlikte, bölgede nüfus yoğunluğunun artması ile artan talepleri karşılamak amacıyla yeni Aile Sağlığı Merkezi yapılacak arsa ve mevcut binada incelemelerde bulundu.

Yatırımla ilgili açıklamalarda bulunan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, mülkiyeti Sağlık Bakanlığına ait olan ve Boğaziçi Belediyesi’nden devredilen Yazlık Aile Sağlığı Merkezi’nin 2 aile hekimliği birimi olarak hizmet verdiğini söyledi. Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı hasta sayısının 4 bin 907 kişi olduğunu ifade eden Yılmaz, bin 806 kişiye de gezici sağlık hizmeti verildiğini kaydetti.

Bu köylerin Kurtsuyu Köyü, Kabalak Köyü, Yayla Köyü, Suncuk Köyü ve Sancakdere Köyü olduğunu ifade eden Yılmaz, “ASM’nin yanında yer alan arsa bağışçıdan belediyeye hibe edilmiş, belediye ve bağışçı toplam arsa alanı 2097 m2’dir. Arsa üzerine 2-3 hekimli tip proje olacak şekilde yeni aile sağlığı merkezi yapılacaktır. Mevcut bina yıkılacak ve otopark olacak şekilde planlanmıştır. Zemin etüdü ve proje çalışmaları devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Zekeriya Çavuş
  Zekeriya Çavuş
  4.11.2022 07:22

  WHATs derken bir bayanın milyarlarını da iç ettiniz yaptığı hayrın da canına okudunuz. Gelmiş Yasin efendi poz veriyor Kabalak sağlık ocağından çalınan sağlık alet edevatlarının bulunduğu barakadan

 • Zekeriya Çavuş
  Zekeriya Çavuş
  4.11.2022 07:18

  Kabalak köyünde daha donanımlı ve Kurtsuyu Yayla jöylerişne hitap eden sağlık ocakları varken buraya köy nüfuslarını ekleyen zihniyete şöyle seslenmekteyim. Siz yolcu arabalarının fiyatlarından bi haber misiniz. Elbette bi habersiniz. Ben yazayım yayladan 11 liea dönüşü etti 22 lira. Kabalaktan 9 lira dönüşü etti 18 lira Kurt suyundan yolcu arabaları var mı? yok mu? bilmiyorum ama Kurt suyundan Kabala köyüne iç kısımdan yol açılıp ulaşım sağlanabilirdi. Trafik hastanesi yapılacaktı WHATs

E-Gazete

 • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız