“Çok güzel bir kamyon ve tır parkı kuracağız”

“Çok güzel bir kamyon ve tır parkı kuracağız”

“Çok güzel bir kamyon ve tır parkı kuracağız”
14.01.2022 - 18:17
Haber Merkezi

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

Kahvaltılı toplantıya, Düzce Galericiler Derneği Başkanı Özgür Erdemir, Galericiler Sitesi Başkanları Murat Geçici ve İsmail Duran, Minibüsçüler Odası Başkanı Bülent Özbakır ile Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz da katılım sağladılar.

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Yavuz Yılmaz, akaryakıta gelen zamların şoför esnafına etkilerinden bahsetti. Akaryakıt zamlarının şoför esnafını etkilediği gibi her kesimi etkilediğini kaydeden Yılmaz, yaşadıkları sorunları Federasyona ve Ulaştırma Bakanlığı’na aktardıklarını dile getirdi.

 

 

TAKSİ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

Taksi fiyat tarifesine zam yapıldığını ve yeni tarifenin 17 Ocak Pazartesi günü itibariyle geçerli olacağını açıklayan Yılmaz, 2020 yılından beri 5 Lira olan taksimetre açılış ücretinin 10 liraya, kilometre ücretinin 5 liradan 7,5 liraya, saat ücretinin 30 liradan 45 liraya, kısa mesafe ücretinin ise 15 liradan 20 liraya çıkarıldığını belirtti. İçerisinde tuvaleti, lavabosu, dinlenme yeri, mutfağı olan yeni duraklarına yönelik çalışmaların devam ettiğini de dile getiren Yılmaz, “Durakların hepsi yenilenecek. Şu an şantiyede yapılıyor. Güzel Düzce’mizde güzel duraklarımız olacak” dedi.

Okul servisleri ile alakalı ise bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Yılmaz, “Türkiye Şoförler Federasyonu’muz Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştü. Bizim aldığımız duyumlara göre belki geriye dönük olarak da 1 yıllık mazot desteği vereceklerini söylüyorlar. Cumhurbaşkanımızın ulaşıma destek verelim açıklamasından sonra kararın Resmi Gazetede yayınlanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, kamyoncu esnafının sorunlarına yönelik olarak, Düzce Kamyon ve Tır Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı ile birlikte 16 maddeden oluşan bir dosya hazırladıklarını ve Ulaştırma Bakanı Adem Karaismailoğlu’na sunduğunu da sözlerine ekledi.

 

“BU AYIN SONUNDA BÜTÜN ESNAF MUTLU OLACAK”

Ulaşım A.Ş.’de de görevli olan Yılmaz, önceliğinin şoförlerin hakkını korumak olduğunu ifade etti. Şehir içi ulaşımda aracı olan hat sahiplerinin akaryakıt zamları ile zor durumda kaldıklarının sorulması üzerine Yılmaz, “Bu ay içerisinde zam yapacağız. Malum sizler de biliyorsunuz böyle bir afaki mazota zam geleceğini kimse hesap etmedi. Onun için Başkan Faruk Özlü ile görüşmelerimizi yaptık. Başkan bey bize ‘kesinlikle zarar ettirmeyeceğim’ dedi. Bu ayın sonunda bütün esnaf mutlu olacak diye düşünüyorum. Rakam açıklamam doğru olmaz. Rakam üstünde çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın ulaşıma destek verilmesi için yapmış olduğu bir açıklama var. Resmi gazeteyi bekliyorum. Onunla ilgili de bir çalışma yapacağız. Düzce Belediyesi de bu konuda her türlü şeyi yapacağını söyledi. Şoför esnafı 35 bin civarında aylık bir gelir istiyorlar. Bu da normal, masraflar çok arttı. Sadece akaryakıta zam gelmiyor ki lastiğe de zam geliyor, bakımlara da zam geliyor, yedek parçalar zaten dolar bazında. Mutlu olacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“KAMYON VE TIR PARKI KAZANDIRACAĞIZ”

Yavuz Yılmaz, Atatürk Bulvarı’nın araç parkına kapatılmasıyla ilgili bir çalışma yürütülüp yürütülmediği sorumuza ise, “Böyle bir talep İl Trafik Komisyonuna gelmedi. Ama gelirse tabi ki değerlendirilir” şeklinde yanıt verdi.

Şoför esnafının sorunlarına yönelik Başkan Faruk Özlü’den büyük destek gördüklerini de belirten Yılmaz, “Bizim bakanlıklarda işimiz olduğu zaman Sayın başkanımıza gidiyorum, bakanlıktan bize randevu alıyor ve rahatlıkla görüşebiliyorum” dedi.

Düzce Şoförler Odası Başkanı Yılmaz, kamyon tır parkı yapmak için Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 35 dönüm araziyi 29 yıllığına kiraladıklarını ve Düzce Belediyesi ile birlikte şehrimize çok büyük bir kamyon ve tır parkı kazandıracaklarını müjdeledi.

Galericiler sitesiyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini de anlatan Yılmaz, Ankara’daki otonomda incelemelerde bulunduklarını ve talep toplamaya başladıklarını söyledi. Yılmaz, içerisinde noteri, bankası ve hatta plaka basımı da olan bir galericiler sitesi kurmayı arzuladıklarını dile getirdi.

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 18.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar