Şahin’e Atatürk’ün sözlerini hatırlattı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği Yürütme Kurulu adına bir açıklama yapan Hamdi Erol, Düzcespor’un şampiyonluğu sonrası il merkezi ve ilçelerde birçok kutlama programı planlandığını, bu kutlamalar için şehrimize gelecek pek çok sanatçılar ile birlikte vatandaşların yıllar sonra gelen şampiyonluğu doyasıya kutlayacaklarını söyledi.

Şahin’e Atatürk’ün sözlerini hatırlattı
6.05.2022 - 17:40
Haber Merkezi

Bu kutlamalar doğrultusunda kente çağrılacak sanatçılar ile ilgili Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in “Kutlamalar için bir bayan şarkıcı getirmeleri Düzcespor’a ve Düzceliler’e yakışmaz” şeklindeki söyleminin akıl almaz bir ifade olduğunu kaydeden Erol, “Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur sözleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarını ve toplumsal yaşamda kadın ve erkeğin eşitliğini tekrar vurgulamak ve Birol Şahin’e hatırlatmak isteriz. TMMOB Makina Mühendisleri Odası Düzce İl Temsilciliği olarak gösterilen bu cinsiyetçi tutuma karşı kadınların eşitlik ve özgürlük mücadelelerini bir kez daha selamlıyoruz” ifadelerini kullandı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız