Okur yazarlık yolculuğu başladı

Düzce Üniversitesi öğrencileri ve Çilimli Anaokulu iş birliği ile“Okuryazarlık Yolculuğu” adlı yeni bir projeye adım atıldı.

Okur yazarlık yolculuğu başladı
20.05.2022 - 17:44
Haber Merkezi

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Doç. Dr. Elçin Yazıcı önderliğinde Çilimli Anaokulu öğrencilerine okuma yazma çalışmaları, kukla gösterileri, kitap okuma ve drama çalışmaları, matematik ve oyun etkinlikleri planlamaları yaparak çocukların sosyal duygusal, psikomotor ve bilişsel gelişimlerini destekleyici çalışmalara imza attılar.

Okul Müdürü Nuray Eran Türedi de geleceğin öğretmen adayları olan üniversite öğrencilerine seslenerek: “Okuma alışkanlığı geliştirmek çocuğun bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişimine katkıda bulunur. Kitaplar sayesinde çocuğun yaratıcılığı gelişir. Dikkat süresi uzar, kelime hazinesi genişler. Kitap okumayı seven bir çocuk edindiği gelişmiş dil becerisi ile kendini çok daha iyi ifade eder. Çocuğun hayal gücü kitaplar aracılığı ile gelişir. Farklı dünyalara misafir olur, hiç bilmediği tecrübeleri kitaplar aracılığı ile deneyimler. Böyle bir etkinlik planladığınız için size ve Doç. Dr. Elçin Yazıcı’ya çok teşekkür ediyorum. ”  dedi .


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız