Hemşirelikte kariyer fırsatları anlatıldı

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi ile Öğrenci Hemşireler Derneği’nin 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kapsamında düzenlediği “Hemşirelikte Kariyer Fırsatları” başlıklı söyleşi, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Hemşirelikte kariyer fırsatları anlatıldı
20.05.2022 - 18:08
Haber Merkezi

Programın davetli konuşmacısı Memorial Hastanesi İnsan Kaynakları Şefi Senay Çalışkan katılımcılara, Memorial Hastanesi’nde çalışma şartlarından ve iş başvuru sürecinden bahsetti. Programın diğer konuşmacısı Eğitim Birimi Hemşiresi Yeşim Sağ, hemşirelerin araştırmacı ve eğitim verici rollerine dikkat çekti. Hemşirelerin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için gerekli eğitimi almalarının öneminden bahseden Sağ, Memorial Hastanesi’ndeki mesleki gelişimi destekleyen, çeşitli eğitim ve sertifikalı programları kapsayan Memorial Akademi’den söz etti. Son olarak hemşirelikten yöneticiliğe uzanan kendi hemşirelik serüvenini katılımcılara aktaran Yeşim Sağ, bu yolda neler yapılması gerektiği konusundaki fikirlerini öğrenci hemşirelerle paylaştı.

Programın sonunda, Memorial İnsan Kaynakları Şefi Senay Çalışkan ve Eğitim Birimi Hemşiresi Yeşim Sağ, katılımcıların sorularını yanıtladı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız