Yayla sezonu geç açıldı

Yağan karların erimesiyle birlikte muhabirimiz Cemile Sandıkçı yaylaların yolunu tuttu.

21.05.2022 - 12:39
Güncelleme 21.05.2022 - 12:44
Özel Haber
1

Bu sene kışın çok uzun sürmesi sebebi ile yayla göçünün geç kaldığını belirten yayla sakinleri, kampçıların hazırlıkta olduğunu ve önümüzdeki haftalarda çadır atacaklarını bildirdi.

Jeopolitik konumu nedeniyle Ankara ve İstanbul’un ortasında oluşu ilimizin turizm açısından gözde güzergah olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra son yıllarda bir çok ünlünün yaylalarımızı ziyaret etmesiyle birlikte şehrimizin doğası büyük ilgi görmekte.

Var git ve hoş geldin çiçekleri

Yayla ziyareti sırasında yaylacılarla sohbet etme fırsatı bulan muhabirimiz, hoş geldin çiçeği çıktığında yaylacıların geldiğini ve var git çiçeği çıktığında yaylacıların köye geri göç ettiklerini belirtti.

Karların erimesiyle açan hoş geldin çiçeklerinin yaylacıları karşıladığını ve sonbaharda var git çiçeğinin “artık ben geldim sen var git” anlamı taşıdığını, tarihler boyu bu inanışla yayla sezonunu açıp kapattıklarını yaylacılardan dinledi.

Manzarasıyla büyüleyen Balıklı Yaylası’ndan o sırada görüntüler alan Hamza Duymaz, çekimlerini Düzce Postası ile paylaştı. Havaların ısınmasını fırsat bilen Duymaz “Yaylalar dronun hakkını gerçekten veriyor. İnanılmaz bir manzara” yorumunda bulundu. Tekrar çekime geleceğini de sözlerine ekledi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Çok güzel teşekkür ederim kolay gelsin
    Çok güzel teşekkür ederim kolay gelsin
    21.05.2022 13:33

    Videoların devamı gelicek inşaallah

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız