Köşe bucak temizlik hareketi başladı

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan ‘ Köşe Bucak Temizlik’ Hareketi, kapsamında Cedidiye Meydanından Millet Bahçesine kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Temiz Şehir Düzce sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Başkan Özlü, “ Temiz Şehir Düzce için vatandaşlarımızla el ele vereceğiz” dedi.

23.05.2022 - 12:46
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen Köşe Bucak Temizlik hareketi gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile başladı. Cedidiye Meydanında yüzlerce personel, temizlik araçları ve vatandaşlarla öğrencilerin katıldığı korteje Düzce Valisi Cevdet Atay, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, Başkan Yardımcıları, belediye ve valilik müdürleri katılım sağladı.

İstanbul Caddesinde temizlik konusunda farkındalık yaratmak için yapılan yürüyüşün sonunda Millet Bahçesinde vatandaşlara fidan ve temizlik malzemeleri dağıtımı gerçekleştirildi.

HEM ATIK TOPLANIYOR HEM ENERJİ ÜRETİLİYOR

Köşe Bucak Temizlik Hareketinde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü 200 personel ve 37 Temizlik Aracı ile 7 gün 24 saat esasıyla şehrimizin temizlik faaliyetlerini yürütmektedir. Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan 6.000 adet çöp konteyneri günlük olarak toplanmakta, toplanan 160 ton evsel atık da DİKAB Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisinde enerjiye dönüştürülmektedir” dedi.

VATANDAŞLARIN SAHİP ÇIKMASI BEKLENİYOR

Her hafta sonu bir mahalleyi topyekun temizleyeceklerini kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Bugün itibarı ile başlatmış olduğumuz KÖŞE BUCAK TEMİZLİK çalışmaları kapsamında, değerli muhtarlarımız ile yapacağımız program dâhilinde her hafta sonu bir mahallemize tüm ekip ve ekipmanlarımız ile gideceğiz. Mahalle sakinlerimiz ile birlikte, evimizin kapısından mahalle sınırlarımıza kadar, her kaldırımın, her yolun, her parkın köşe bucak temizliğini birlikte yapacağız” ifadelerinde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Temizlik İşleri Müdürlüğü sorumluluğunda olan tüm temizlik ve atık toplama araç ve konteynerlerini inceleyerek Millet Bahçesindeki vatandaşlarla sohbet etti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız