Düzce Üniversitesi bir ilke imza atacak

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü tarafından hazırlanan, Antik Dönem’in ünlü tiyatro yazarı Aristofanes’in “Kuşlar” adlı tiyatro oyunu, 24 Mayıs 2022 Salı günü, saat 20.30’da, Prusias Ad Hypium Antik Kenti Tiyatrosu’nda seyircisiyle buluşuyor.

Düzce Üniversitesi bir ilke imza atacak
23.05.2022 - 15:04
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Süleyman İnceefe yönetmenliğinde, Antik Tiyatro’da, yapısının işlevine uygun bir biçimde 2000 yıl sonra bir komedya türünün gösterimi ile Düzce Üniversitesi tarafından bir ilke imza atılarak asırlar öncesiyle günümüz arasında bir bağ kurulmuş olacak. Bu yönüyle Kuşlar, oyun ekibi kadar, asırlar sonra bu antik yapıda yeniden yankılanan sesin paydaşı olmalarıyla seyircisini de özel kılacak bir oyun. 

Kuşlar, profesyonel kostüm, mask, müzik ve ışık tasarımıyla görsel ve işitsel bir şölen sunuyor. Fantastik bir komedya olan oyun, pagan kültürün ve onun egemen olduğu toplumsal yapının bir ütopya çerçevesinde ve eğlenceli bir eleştirisini içeriyor.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız