Gölyaka'da teslim töreni yapıldı

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün 2022 ORKÖY Kooperatif Kredilerinden faydalanan, Düzce İli Gölyaka İşletme Müdürlüğünde faaliyet gösteren SS. Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden aldığı ORKÖY kredisi ile iş makinasına sahip oldu.

Gölyaka'da teslim töreni yapıldı
28.05.2022 - 12:58
Güncelleme 28.05.2022 - 12:58
Haber Merkezi

SS. Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ORKÖY kredisi talebi Orman Genel Müdürlüğünce kabul edildi. 2022 ORKÖY Kooperatif kredileri programına alındı. Hazırlanan proje kapsamında yüzde 20’si hibe olmak üzere 670 bin TL kredi kullanılarak Hidromek marka iş makinası alımı yapıldı. Kredi faizsiz olarak altı yılda taksitle ödenecek.

27 Mayıs 2022 tarihinde Kavakbıçkı Köyünde ORKÖY kredisi ile alınan iş makinesinin anahtar teslim töreni yapıldı. S.S Kavakbıçkı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen törene Bolu orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, ORKÖY Şube Müdürü Özkan Yavuz, Gölyaka İşletme Müdürü Hülya Birtürk, İşletme Müdürlüğü personeli, Kavakbıçkı Köyü halkı katıldı. Okunan kuran ve dualarının ardından alınan iş makinası için kurban kesildi.

Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk yaptığı konuşmada, kurum olarak orman köylüsünü her zaman desteklediklerini, üretim iş gücü kapasitelerini artırmaları için orman köylüsüne ve kooperatiflere bundan sonrada da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız