Sağlıklı yaşam için gittiler

Avrupa okul ağı ile entegre çalışan projeler okulu Mustafa Kemal Ortaokulundan bu defa Atina çıkarması…

Sağlıklı yaşam için gittiler
30.05.2022 - 13:39
Haber Merkezi

Spor ve egzersizlerle öğrencilerin sağlıklı yaşam bilinci kazandirmak amaciyla  6 ülkeden toplam 34 öğretmen ve öğrenci katılımı ile   Yunanistan'ın başkenti Atina'da Nea Ionia 2. İlköğretim Okulundaki GAME ON projesinin Erasmus hareketliliği  gercekleşti.   Düzce Mustafa Kemal Ortaokulunu temsilen proje koordinatörü ve İngilizce ögretmeni Kerim Sivrikaya, Beden Eğitimi öğretmenleri Mehmet Soylu ve Sergen Öner ve 7.sınıflardan dört öğrenci 23-27 Mayıs 2022 tarihlerinde bu hareketlilikte yerini aldılar.

 

 

Bir hafta süren hareketlilikte sağlıklı yaşamı teşvik etmek için çeşitli etkinlikler yapıldı. Yunan tarihi ve kültürünü yakından tanımak adına  Delfi ve Akropolis'i ziyaret eden öğrenciler, geleneksel danslara, tiyatro gösterisine ve Yunanca derslerine katıldılar.

 

Olimpiyat oyunlarının doğduğu yeri görmek için Kalimarmaro gezisi, Avrupa Spor Organizasyonlarının tanıtımı, sanat ve spor elele, birlikte spor yapmak için altın madalyalı Yunansporcularla tanışma ve bir diyet uzmanın doğru beslenmenin önemini anlatması, sağlıklı yaşam becerilerinin öne çıkmasına büyük katkı sağladı.

Kangoo zıplaması, ritmik jimnastik, geleneksel danslar, egzersiz dersleri, yerel takım oyuncuları ile basketbol maçı, okul bahçesinde hentbol, ​​parkta hazine avı oyunu gibi sağlıklı yaşam etkinlikleri ve sportif aktiviteler  organize edildi.

 

Tüm ortakların hareketliliğe kültürel oyunlarını getirmesi,  katılımcıların ortak ülkelerde ne tür oyunlar oynadığını öğrenmeleri için güzel bir fırsat oldu. Bu oyunlar hep beraber oynandı.

 

Proje koordinatörü Kerim Sivrikaya "Bu hareketliliğin ürünü, öğrencilerin hayatlarında farklı türde egzersizleri öğrenebilecekleri ve yapabilecekleri bir egzersiz videosu oluşturmaktı. Bunu, öğrencilerin tanıttığı ve alıştırmaları örnek olarak yaptığı kardiyo çalışmaları ile başardık. Tüm Yunan öğretmenlerin çok sıcak ilgisi ile karşılaştık. Yapılan sağlıklı yaşam ve kültürel faaliyetleri ile bu haretlilikte amacımıza ulaştık. Güzel anılar, yeni dostluklar ve yeni sağlık yaşam becerileri ile okulumuza döndük." dedi.

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız