özgün ürünler ortaya çıkarıldı

Çilimli Anaokulu öğrencileri geleceğin mesleği olan “Finansal Okuryazarlığa” adım atıyorlar.

özgün ürünler ortaya çıkarıldı
2.06.2022 - 12:00
Haber Merkezi

Mayıs ayının son bulmayısla birlikte “Mayıs Şenliği Kermesi” gerçekleştirildi. Velilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen kermeste öğrencilerin heyecanı renkli görüntülere sahne oldu. Okulda öğrencilere sene boyunca “Etamin Atölyesi”, “Halı Dokuma Atölyesi”, “Sanat Atölyesi” ve “El Becerileri Atölyesi” kurslarında eğitimler verildi. Eğitimler boyunca öğrencilerin yaratıcılıkları göz önünde bulundurularak, özgün ürünler ortaya çıkarıldı.

Ürünlerin tümü öğrencilerin istediği renklerde, şekillerde ve modellerde olacak şekilde el emeği ile yapıldı. Mayıs şenliği kermesinde öğrenciler kendi ürünlerini aileleri ile buluşturdu. Yapmış oldukları etamin işlemeler, halı dokuma çanta ve kapı süsleri, çocuk figürü, araba ve baykuş saksılar, tuval tasarımları ve bileklikleri kermeste sergilediler. 21. Yüzyıl becerisi olan finansal okuryazarlık ile gelecekte finans yönetiminde başarılı bireyler olabilmeleri için sene başından  itibaren kumbaralarında kendi biriktirdikleri paralar ile ailelerine tasarladıkları ürünlerin satışını yaparak tutumlu olmayı, emek harcamayı ve sabır göstermeyi öğrenmiş oldular.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız