Rumen ortaklar Düzce’yi ziyaret etti

Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş birliği programı tarafından hibelendirilen “BSB 117 - CULTOUR BSB Karadeniz Havzasında Sürdürülebilir Kültür Turizminin Geliştirilmesi” Projesi kapsamında program otoritesinin Romanya’daki Ortak Teknik Sekretarya biriminden yetkililer Düzce Valiliği’ni ziyaret etti.

Rumen ortaklar Düzce’yi ziyaret etti
2.06.2022 - 13:43
Haber Merkezi

Ziyaret kapsamında Romanya Ortak Teknik Sekretarya Proje Sorumlusu Georgiana Bratu, İletişim birimi sorumlusu Jesica Papusa, Finansal sorumlu Magdalena Morosan ile görüşme gerçekleştirildi.

Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Parlak, proje çerçevesinde ilimizi ziyaret eden yetkililere Gölyaka ilçesinde bulunan Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkını göstererek görüşmelerde bulundu.

Karadeniz Bölgesindeki Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Gürcistan ve Ukrayna’nın ortak olduğu projede, lider kurum Yunanistan Teknik Odası Doğu Makedonya Şubesi iken, Düzce Valiliği ise projenin Türkiye ortağı olarak yer alıyor.

“EXCELTOUR” projesiyle, 5 ülkeden 6 ortak, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı’nın (EFQM) geliştirdiği ve uluslararası kabul görmüş “Mükemmellik Modelini” kullanarak, turizm KOBİ’lerinin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere “İş Mükemmelliği” kavramını tanıtıp uygulayacaklar.

Proje kapsamında Düzce il sınırları içinde faaliyet gösteren 10 turizm işletmesi (otel, restoran vb.) personel ve yetkilisine proje faaliyetleri kapsamında eğitim, mentörlük ve danışmanlık hizmeti verildi.

EFQM Sertifikasyonu özellikle AB ülkelerinden gelen turistler için kalite belgesi niteliği taşıyor. Bir işletmenin diğerine karşı tercih edilmesinde önemli bir rol oynayan bu sertifikasyona sahip işletmeler proje vasıtasıyla tanıtılarak, belge sahibi işletmeler listesinde yerlerini alacak. Böylece bu tesisler uluslararası ağlarda da yerlerini almış olacaklar. 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız