Çakar'dan veda mesajı

Görevinden istifa eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bir veda mesajı yayınladı.

Çakar'dan veda mesajı
2.06.2022 - 14:22
Haber Merkezi
1

İstifa gerekçesine ilişkin bir açıklama yapmayan ve vedalaşmak isteyenlerle 6 Haziran Pazartesi günü bir araya geleceğini ifade eden Çakar’ın mesajı şu şekilde:

“2015 yılından bu yana özveri ve azimle yürüttüğüm Rektörlük görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görev sürem boyunca Üniversitemiz pek çok başarı kazansı, her gün bir önceki günün üstüne koydu, samimiyetle çalıştı.

Üniversitemiz bu süreçte ilkleri başardı, bilimsel çalışmaları ve hepimizi gururlandıran çabaları ile adından söz ettirdi. Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yerini aldı. Bana, Üniversitemize liderlik ederek bu başarılara imza atma fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Yükseköğretim Kurulu’na, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Valimiz başta olmak üzere Üniversitemize destek olan il erkanımıza, Üniversitemizin akademik ve idari personeline, bana her zaman enerji veren öğrencilerime, her başarımızı gururla duyuran yerel basın mensuplarına, STK’lara ve mensubu olmaktan gurur duyduğum ve her zaman yanımda hissettiğim Düzcelilere gönülden teşekkür ederim.

Vedalaşmak isteyenlerle 6 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 16.00’da Cumhuriyet Konferans Salonu’nda buluşacağım. Selam ve dua ile.”

 

14 YILI DÜZCE ÜNİVERSİTESİ’NDE GEÇTİ

2008 yılında Düzce Üniversitesi’nde göreve başlayan, 2010 yılında ise Düzce Üniversitesi’nde Profesör unvanını alan Nigar Demircan Çakar, anabilim dalı başkanlığı, merkez müdürlüğü ve dekanlık görevleri yürüttü.

2010- 2015 yılları arasında Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcılığı ve İşletme Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunan Çakar, 15 Mayıs 2015 tarihinde ilk ve 24 Mayıs 2019 tarihinde ise ikinci kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Düzce Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

Üniversitelerarası Kurul Üyeliği ve Yükseköğretim Kurulu Etik Kurul Üyeliği de yapan Çakar’ın görev süresinin dolmasına 10 ay kalmıştı.

 

VEKALET İLHAN GENÇ’TE

YÖK tarafından yapılan görevlendirme ile Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Prof. Dr. İlhan Genç vekalet  edecek.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifasının ardından, rektör yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç vekaleten göreve getirildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • N.Sezgin
    N.Sezgin
    3.06.2022 01:51

    Hocam madem bu kadar başarılıydınız, her şey çok güzeldi, üniversitemiz dünyanın sayılı üniversitelerinin arasında yer aldı da!!! neden istifa ettirildiniz? Tüm Düzcelilerin bu ayrıntılar bilmeye hakları yok mu? Hemşehrilerinize bilgilendirme yapmayacak mısınız?

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız