Tanıtma ve Kalkınma Vakfı'ndan açıklama

Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Ahmet Mutlu, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifası üzerine bir basın açıklaması yayınladı.

Tanıtma ve Kalkınma Vakfı'ndan açıklama
3.06.2022 - 15:11
Haber Merkezi

“Düzce Üniversitemizin değerli Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifası hepimizi derinden üzmüştür” diyen Mutlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Saygıdeğer Rektörümüz, üniversitemize 4 yıl Rektör Yardımcısı, 7 yıl da Rektör olarak hizmet etmiştir. Bu 11 yıllık zaman zarfında bilimsel çalışmaların yanında üniversitenin tüm birim, bölüm ve alanlarına hâkim olmuş; tüm öğrencileri, akademik ve idari personeli ile kaynaşmış, bu yoğun çaba ve çalışmanın sonunda üniversite içindeki huzurun devamını tesis etmiştir.

Resmî kurumların yanında özel kurum ve kuruluşlar, sanayi kuruluşları, sivil toplum örgütleriyle birçok iş birliği yaparak üniversiteye, bölgeye ve ülkeye pek çok katma değer kazandırmış, kurucu Rektörümüzün başarılarını devam ettirmiştir.

Tüm bu zaman zarfında liderlik, girişimcilik, inovasyon, Ar-Ge ve Üniversite-Sanayi iş birliği projeleri ile akademik verimlilik artmış, birçok ilklere imza atılmış, yeni marka değerleri kazandırılmış, çevre ve sağlık alanında ihtisaslaşmış, bölgesinden gelen birçok insana şifa kapısı olmuştur.

Bütün bu çalışmalar hepimizi gururlandırmış ve üniversitemiz dünyanın sayılı üniversiteleri arasındaki yerini almıştır. Bu vesile ile görevini başarıyla yerine getiren rektörümüz sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a ve özveriyle çalışan tüm ekibine; Üniversitemize, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfımıza, Düzcemize ve bölge insanımıza verdikleri emeklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.”


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız