"Dönüşümü Muhteşem Olacak" Tasarım Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

Düzce Halk Eğitimi Merkezi tarafından Merkez İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde öğrenim görmekte olan öğrenciler arasında üç farklı kategoride “Dönüşümü Muhteşem Olacak” adlı tasarım yarışması düzenlendi.

"Dönüşümü Muhteşem Olacak" Tasarım Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi
3.06.2022 - 19:07
Haber Merkezi

“Dönüşümü Muhteşem Olacak” tasarım yarışması kapsamında gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakabilmek, israfı önlenmek, kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlamak amacıyla; öğrencilerimizin geri dönüşümü mümkün malzemeleri kullanarak, bir ev eşyası ya da süs eşyası olmak üzere özgün tasarımlar üretmeleri istendi.

Tasarım yarışmasına başvurular 19 Nisan - 20 Mayıs 2022 tarihleri arasında alındı. Daha önce tasarlanmamış, özgün eserlerin değerlendirme süreci 23-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında tamamlandı ve dereceye giren öğrenciler Düzce Halk Eğitimi Merkezi internet sitesinde ilan edildi.

İlimizde faaliyet gösteren GAMA İplik Fabrikasının sponsorluğunda düzenlenen “Dönüşümü Muhteşem Olacak” tasarım yarışması ödül töreni; Vali Cevdet Atay, Vali Eşi Elçin Atay, Vali Yardımcıları Yakup Tatoğlu ve Gürbüz Saltaş, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Yasemin Çağır, GAMA İplik Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kaplan, Düzce Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri, öğretmenleri ve vatandaşların katılımlarıyla Düzce Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde gerçekleştirildi. 

Kâğıt, plastik, cam, kumaş vb. geri dönüştürülebilir malzemelerden tasarladıkları, özgün eserleriyle dereceye giren (İlkokul kategorisinde 3, ortaokul kategorisinde 2, lise kategorisinde 3) öğrencilere ödülleri Vali Cevdet Atay tarafından verildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız