TDV kurban bağış bedeli belirlendi

Düzce İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Düzce Şubesi ev sahipliğinde “2022 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve İstişare Toplantısı” düzenlendi.

TDV kurban bağış bedeli belirlendi
8.06.2022 - 11:21
Haber Merkezi

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Disiplin ve Değerlendirme Daire Başkanı Murat Akdoğan konuşmacı olarak katıldı.

Düzce İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Rüstem Can’ın açılış ve selamlama konuşmasıyla başladı.

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Daire Başkanı Murat Akdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı organizasyonuyla gerçekleşen vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonunun önemine dikkat çekerek, “Diyanet İşleri Başkanlığımız 2022 yılı vekâlet yoluyla kurban bağış bedelini yurt dışı 1800 TL, yurt içi de 2250 TL olarak belirlemiştir. Geçen sene 81 ilde ve 77 ülkede kurban kestik. Bu sene hedefimiz 81 ilimizde, 922 ilçemizde ve 80 ülkede kardeşlerimizden almış olduğumuz vekâletle kurbanı kesmektir” dedi.

Gerçekleştirilen toplantıya İl Müftüsü Rüstem Can, İl Müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, Müftülük personeli ve din görevlileri katıldı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız