Kadınlara sağlıklı yaşam anlatılıyor

Düzce’de Kur’an kurslarında eğitim gören kadın kursiyerlere yönelik düzenlenen kadın ve üreme sağlığı eğitimleri sona erdi.

Kadınlara sağlıklı yaşam anlatılıyor
8.06.2022 - 13:20
Haber Merkezi

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince; kadın ve üreme sağlığı hizmetlerini eşit, ulaşılabilir, nitelikli, modern ve sürdürülebilir kılarak hastalık ve ölümleri azaltmak, ilgili paydaşlarla işbirliği yaparak hayat boyu kadın ve erkeğin üreme sağlığının korunması ve geliştirilmesi sağlamak amacıyla; Düzce merkezindeki kur’an kurslarında eğitim gören kadın kursiyerlere yönelik kadın ve üreme sağlığı eğitimleri düzenlendi.

Toplum Sağlığı Merkezinde görevli eğitmenler Ebe Semra Demirel ve Hemşire Canan Azın tarafından Nisan ve Mayıs aylarında ilimiz merkezindeki 20 kur’an kursunda verilen eğitimlerde “Kadınların bedenlerini tanımaları, temizlik ve beslenme, doğurganlık sürecinin yönetilmesi, gebelik, doğum ve lohusalık süreçleri ile ilgili sağlık bilincinin yükseltilmesi, normal doğumun yanı sıra doğum sonrası emzirmenin anne ve bebek açısından faydaları, üreme sağlığını koruyucu davranışlar kazandırılması, güvenli cinsellik, çocuk ve ergen gelişimi, annelik rolünü geliştirme, kendileri ve aileleri için uyguladıkları genel sağlıkla ilgili doğru davranışların kazanmaları” konusunda eğitimler verildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız