Süreç nasıl işleyecek?

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü için çok sayıda başvuru yapılması bekleniyor. Adaylığını açıklayan ilk isim ise Prof. Dr. Ayhan Şamandar oldu.

Süreç nasıl işleyecek?
9.06.2022 - 18:26
Güncelleme 9.06.2022 - 18:30
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi’nde Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifasının ardından koltuğa kimin oturacağı merak edilirken, rektör atanmasına ilişkin süreç devam ediyor. Adaylar için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na 3 Haziran 2022 tarihinde başlayan başvuru süreci, 17 Haziran 2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar sürecek. Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın Düzce Üniversitesi’ndeki profesörlere “başvurun” şeklinde telkinlerde bulunduğu öğrenilirken, çok sayıda ismin başvuru yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Başvuru yapmaya hazırlanan isimlerden bir tanesi de Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar. Telefonla ulaştığımız Şamandar, aday olacağını ve başvurusunu bugün yapacağını söyledi. Başvuru sürecinin devam ettiğini ve başvuru evraklarını tamamlamaya çalıştığını dile getiren Şamandar, “Bizim üniversiteden en az 30 kişi başvurur. 30-40 kişi de dışarıdan başvurur. 70-80 başvuru olur. 3 yıl önce 28 başvuru vardı. Bu sene daha çok olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

17 Haziran’da başvuruların sona ermesinin ardından YÖK, rektör adaylarını mülakata çağıracak. Yapılacak ön görüşmelerin ardından tüm adayların dosyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasına gelecek. Erdoğan’ın atayacağı isim 4 yıl süre ile Düzce Üniversitesi Rektörü olarak görev yapacak.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız