Sportif faaliyetlerine devam ediyor

Bünyesinde bir çok farklı spor dalına ait çalışma alanı bulunduran Düzce Üniversitesi Spor Komplekslerinde çocuklar ve gençlere sporun yanında disiplin kültürü de kazandırılıyor.

Sportif faaliyetlerine devam ediyor
21.06.2022 - 14:31
Güncelleme 21.06.2022 - 14:42
Haber Merkezi

Sosyal olarak büyük bir kitleye hitap eden spor, bilimsel esaslara dayalı yapılan planlamalarla önemli bir sektör olarak gelişimini sürdürüyor. Bu kapsamda; Düzce Üniversitesi spor tesisleri alanında bulunan UEFA stadyum standartlarına uygun, 1500 seyirci kapasiteli, sentetik çim saha ile 2 adet kapalı tenis kortu, spor okulları, kurslar, turnuvalar ile sporseverler için aralıksız hizmet vermeye devam ediyor.

Farklı yaş gruplarından pek çok kişinin spora ilgisinin arttığı günümüzde; temiz, bakımlı, kale arkaları ve futbol sahası içi ile ideal büyüklükte bulunan, ayrıca etrafından tartar zeminde yürüyüş ve koşu pisti yer alan Düzce Üniversitesi futbol sahası, sporsever çocukların ve gençlerin büyük ilgisini çekiyor.

Düzce Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından işletilen futbol sahasında çalışmalarını sürdüren futbol okulları ziyaret edilerek, sağlık açısından önemli olan düzenli egzersiz yapma alışkanlığını kazanma, sporun kendilerine kazandırdıkları disiplin anlayışı ve bu kazanımın eğitim-öğretime katkı sağlayacağı anlatılıyor.

Ayrıca 2 adet kapalı tenis kortunda çocuklar ve gençlere eğitmenleri tarafından tenis öğretiliyor, bu sayede gençler sporun yanında disiplin kültürü de kazanıyor.

Düzce Üniversitesi spor tesisleri alanında; yüzme havuzundan futbol sahasına, tenis kortundan halı saha ve fitness salonuna kadar sporun çeşitli branşlarını uygulama imkanı sağlanıyor. Rezervasyonlar için Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nın (380) 542 11 16 nolu telefon hattından, bilgi alınabiliyor.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 29.06.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız