Çilimli Anaokulu “Eğitimde Bütünleştirme Zirvesine” seçildi

Çilimli Anaokulu’nun “Farklıyız Yaratıcılığımızın Farkındayız” sloganıyla yürüttüğü “Yaratıcılığını Ortaya Çıkart!” Projesi “Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP)” kapsamında en iyi örnek uygulama olarak kabul edildi.

Çilimli Anaokulu “Eğitimde Bütünleştirme Zirvesine” seçildi
21.06.2022 - 15:47
Haber Merkezi

Türkiye genelindeki bütün eğitim ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından uygulanmış projeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda toplam 24 proje seçilerek Ankara’da düzenlenen zirveye davet edildi.

21-22 Haziran 2022 tarihlerinde Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen  “Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi”  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Samsun İl Millî Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Düzce İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin Yaşar’ın ve ülkemiz genelinde eğitim camiasından yoğun katılımlı açılış programı ile başladı. 2 gün boyunca yapılacak konferans, atölye çalışmaları, örnek projelerin sunumları ve çok çeşitli eğitim etkinlikleri ile devam edecek.

Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP); Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 Dönemi Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) ile fonlanan ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Operasyon Faydalanıcısı olduğu bir teknik yardım projesidir. Projenin amacı: Kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında rol alan öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve diğer aktörlerin gelişimlerini destekleme yoluyla; yenilikçi, sürdürülebilir ve bütünleştirici bir eğitim sistemine katkı sağlamaktır.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız