Acil yardım bekliyorlar

Düzce’nin selden en çok etkilenen bölgesi olan Uğur Köyü’nde elektrik ve su kesintisi yaşanıyor. Ulaşımın da sağlanamadığı köyün sakinleri yardım bekliyor.

29.06.2022 - 10:41
Güncelleme 29.06.2022 - 10:41
Haber Merkezi
1

Düzce Postası’na ulaşan Melih Yavuz adlı köy sakini, sadece insanların değil, hayvanların da zor durumda olduklarını ifade ederek, köyde yaşanan sıkıntıları anlattı: “Elektrik ve su maalesef hala yok. Telefonlarda çekmiyor, ulaşım sağlayamıyoruz. Kendim işim gereği köyden indim, orman üzerinden farklı köye bağlanan bir traktör yolundan. Köye ulaşım yok, traktörle anca gidiliyor veya yüksek 4x4 arazi aracıyla. Tek bir yol kaldı orman üzerinden. Orası da mesafe uzak olduğu için köylü gidip gelmiyor.

Selin vurduğu mahallelerde can kaybı yok lakin evlerinin önüne çıktıklarında yol yok, gidebilecekleri bir çevre yok. Arabaların gidip gelmesi için mutlaka yol yapılacaktır. Lakin isteğimiz şu, köylüye erzak yardımı yapılması. İnsanlar dayanışma halinde yiyeceklerini paylaşıyorlar yine de destek gerekiyor. Çoğu hane taşıma su ile iş görüyor, lakin çoğunun suyu taşımaya bile yolu yok. Herkes hayvan bakıyor, hayvanların yiyecekleri kısıtlandı. Büyükbaş olsun, kedi köpek olsun.. Onlar da bir o kadar mağdur durumdalar.”


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Yaman kaymaz
    Yaman kaymaz
    29.06.2022 12:07

    Öncelikle tüm Türkiye genelindeki sel mağdurlarına geçmiş olsun ölenlere Allah tan rahmet diliyorum ben şehir dışın da yaşıyorum ama ailem uğur köyünde yaşıyorlar gercekten mağdurlar buradan yetkililere sesleniyorum biran önce yolun ve elektriğin yapılmasını talep ediyoruz köy halkı olarak gıda yardımı beklıyoruz bu telebimizi inşallah düzce postası aracığıyla yetkililere güyüra biliriz bizler dikkate alınarak köyümüzün mağduriyeti giderilir saygılar uğur köyü halkı adına

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız