Bu kez can kurtarmak için kürek çektiler

Rafting milli takım antrenörü ve Melenci Rafting Tesisi İşletmecisi Birol Tepe, Köprübaşı Köyü mera alanında 100’ü aşkın büyükbaş hayvanın mahsur kaldığını öğrendi.

29.06.2022 - 12:15
Güncelleme 29.06.2022 - 12:16
Haber Merkezi

Köylülerden gelen yardım talepleri üzerine botla Rafting Arama Kurtarma (RAK) ekibinden 5 kişilik raftingci grubu bahsedilen alana giderek hayvanları kurtardı.

Birol Tepe kurtarma çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “500 dönümlük mera alanı sular altındaydı. Bir taşın ortasında çok korkmuş, acıkmış ve üşümüş hayvanların bekçi köpeğini kurtardık öncelikle. Büyükbaş hayvanları güvenli yere sürdükten sonra suda yorulup kalan ve çok miktarda su yutan 2 büyükbaş hayvanı tespit ettik ve operasyonla kurtardık. Başka bir ihbar üzerine gittiğimiz yerde de selde mahsur kalıp ölmek üzere olan 4 köpeğimizi daha hayata döndürdük. Büyükbaş hayvanlardan birine kalp masajı ve yoğun uğraşılarımızla karnındaki suyu çıkarıp hayata döndürdük” şeklinde konuştu. 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız