Afet bölgesi kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı kıldığı Hz. Ali Camii'nden çıkışında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Erdoğan, "Selden zarar gören bölgeleri genel hayata etkili afet bölgesi ilan ettik. Destekler yardımlar neyse bunları süratle yapacağız" dedi.

Afet bölgesi kararı
1.07.2022 - 14:28
Güncelleme 1.07.2022 - 16:00
Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

"Son dönemlerde çok ciddi afetlerle, felaketlerle karşı karşıyayız. Rabbim yardımcımız olsun. Bakan arkadaşlarımız tüm kurum kuruluşlarımız tüm bu afetler karşısında gerek yangınlar, gerek sel afetleri karşısında yoğun bir çalışmayla kısa zamanda bunların üstesinden geldik geliyoruz. İşte bu son Kastamonu, Sinop, Zonguldak, Karabük, Bartın, Düzce, Sakarya ki burada da 7 şehrimiz böyle bir sıkıntıyı yaşadılar, yaşıyorlar fakat bunların da inşallah üstesinden geldik geliyoruz ve yoğun bir şekilde kurumlarımız buradaki çalışmaları devam ettiriyor. İşte dün yine biliyorsunuz Artvin'de Kemalpaşa'da heyelan nedeniyle bir tırımız kayaların altında kaldı. Bir vatandaşımız orada rahmetli oldu 2 yaralımız var ve orada da yine ilgili kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Keçiören'deki olay yine ayrı bir afet.

Bu afetleri sıfırlamak bunlar olmaz demek mümkün değil. Dünyanın her yerinde olduğu gibi aynı şekilde bizde de bu oluyor. Son yangın afetinde tüm itfaiye ekiplerimiz kurum kuruluşlarımız 4,5 günde bu afeti hamdolsun söndürdüler üstesinden geldiler. Soğutma çalışmalarını yaptılar fakat 5 bin 500 hektarlık alanı malesef bu afette kaybettik. Şimdi oraları yeşillendireceğiz ve bu suretle eskiye dönüştürelim diyoruz.

Selden zarar gören bölgeleri genel hayata etkili afet bölgesi ilan ettik. Destekler yardımlar neyse bunları süratle yapacağız."

 

Genel hayata etkili afet bölgesi ilanı ne anlama geliyor?


Editör: Ç. Diger

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız