Düzce’den 2 sporcu ülkemizi temsil edecek

Genç sporcular Düzce halkını gururlandırmaya devam ediyor. Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasından 2 Türkiye Şampiyonunluğu ile dönen Düzce Taekwondo takımının yeni hedefi 27-31 Temmuz tarihlerinde Bulgaristan’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası.

4.07.2022 - 16:41
Güncelleme 4.07.2022 - 16:58
Haber Merkezi

14-20 Haziran 2022 tarihleri arasında 2500 sporcunun katılımı ile Sivas’ ta gerçekleştirilen Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Düzce 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Düzce Ejder Spor Kulübünden Ahmad Ezzat Bidanok ve Mert Asya Gençlik ve Spor Kulübünden Damla Nur Yılmaz’ın Türkiye Şampiyonu olduğu turnuvada, Doruk Kılıç Türkiye 2.’si olurken, Yağmur Yıldız ise Türkiye 3.’sü oldu. Anadolu Cengaverleri Spor Kulübü’nden İlknur Balta ve Metek TOKİ Spor Kulübü’nden Ömer Faruk Özkılıç’ın da Türkiye 6.’sı olduğu şampiyona sonucunda Düzce Taekwando Takımı elde ettiği derecelerle takım halinde Türkiye de ilk üç arasına girmeyi başardı.

Antrenörlüğünü Kemal Yolay'ın yaptığı Ahmad Ezzat Bidanok ve antrenörlüğünü Hakan Şengönül'ün yaptığı Damla Nur Yılmaz, 10 Temmuz tarihinde Konya’da başlayacak milli takım kampına katılıp ardından da 27-31 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan'ın Sofya kentinde yapılacak Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Böylece Türkiye Taekwondo milli takımında yer alan 20 sporcunun 2’si Düzce'den olacak.

Bu tarihi başarıyı elde eden sporculara Taekwondo İl Temsilcisi Kemal Yolay tarafından başarı belgesi takdim edildi.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız