LGS tercih danışmanlığı birimleri kuruldu

Düzce genelinde tüm ortaokul, imam hatip ortaokulu ve Krempark AVM'de LGS Tercih Danışmanlığı birimlerimiz hizmet vermeye başladı.

LGS tercih danışmanlığı birimleri kuruldu
5.07.2022 - 16:23
Haber Merkezi

Eğitsel ve mesleki rehberlik hizmetleri; öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı merkez ve ilçeler tüm ortaokul ve imam hatip ortaokullarında alanında uzman rehber öğretmenlerden oluşan “LGS Tercih Danışma Birimi” oluşturuldu.

Tercih danışmanlığı birimleri kılavuzda yer alan takvim doğrultusunda 04-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi üzerinden ve yüz yüze olarak öğrenciler için belirlenmiş olan zaman diliminde birebir rehberlik yapılacak. Ayrıca, internete erişimi olmayan ya da mezun durumunda bulunan öğrencilere hizmet vermek üzere Rehberlik ve Araştırma Merkezinde de tercih danışmanlığı birimi kuruldu ve isteyen öğrenci ve velilere yüz yüze danışmanlık hizmeti verilecek. Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı http://www.meb.gov.tr veya https://e¬okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listesinde yer alan okullara göre öğrenci ve velisi tarafından 04-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında saat 17:00’a kadar yapılacak. Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e¬okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecek. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız