Akçakoca’da 1.100 armatür yenilendi

SEDAŞ, yaz aylarındaki nüfus artışıyla enerji ihtiyacı da artan sahil kesimlerindeki altyapı ve bakım çalışmalarını hızlandırdı. Düzce’nin Akçakoca ilçelerinde bakımları tamamlanan enerji hatlarının toplam uzunluğu 1.071 km’ye ulaşırken ayrıca 106 km ilave yeni hat kuruldu.

Akçakoca’da 1.100 armatür yenilendi
7.07.2022 - 15:08
Haber Merkezi

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte tatilciler deniz kenarlarına akın etmeye başladı. Tatil bölgelerinde yaşanan nüfus artışı, enerji ihtiyacını da paralel olarak artırdı. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ), Karadeniz’e kıyısı olan Kocaeli’nin Kandıra, Sakarya’nın Karasu ve Düzce’nin Akçakoca ilçelerindeki yüksek enerji ihtiyacına yanıt vermeyi amaçlayan çalışmalarını hızlandırdı. SEDAŞ’ın bölgedeki planlı altyapı ve bakım faaliyetleri kapsamında 3 ilçede toplamda 1.071 km uzunluktaki enerji hattı yenilendi. Yüksek enerji ihtiyacını kesintisiz karşılamak için ayrıca 106 km uzunluğunda ilave enerji hattının kurulumu da kısa sürede tamamlandı.

Her yaz ortalama 275.000 kişinin konakladığı Akçakoca’da 56 km’lik enerji hattı yenilenip 14 km uzunluğunda ilave hattın yapımı tamamlandı. SEDAŞ ekipleri ilçede 350 yeni direk ve 7 trafonun montajını bitirirken 3 trafonun da güç artış işlemleri yapıldı. Akçakoca’da SEDAŞ tarafından bakımları sağlanan armatürlerin sayısı ise 1.100’e ulaştı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız