Buluşma mahalle mezarlığında gerçekleştirildi

Düzce’de bu yıl 14.’ncüsü yapılan mezarlık okumasında yüzlerce kişi bir araya geldi.

Buluşma mahalle mezarlığında gerçekleştirildi
13.07.2022 - 10:06
Haber Merkezi

Düzce merkeze bağlı Çamköy TOKİ Mahallesi sakinleri geleneksel bayram buluşmasını mahalle mezarlığında gerçekleştirdi. Bu yıl 14.’ncüsü yapılan bayram geleneğinde mahalle sakinleri hem ahirete göç etmiş yakınları için Kuran-ı Kerim okuyup hatim indirdiler, hem de kurban etleriyle yapılan pilavdan ziyarete gelenlere ikram ettiler.

Mahalle sakinleri ise yapılan etkinlikle ilgili olarak; “Bu yıl 14. Defa yaptığımız etkinliğimizi gelecek yıllara taşıyarak çocuklarımızın da bu adetimizi devam ettirmesini istiyoruz. Bayramlar bizim için çok önemli. Bu önemli zamanda ebidiyete intikal etmiş büyüklerimizi unutmamak için, onların ruhlarına göndermek için mezarlıkta hatmi şerif günü düzenliyoruz. İnşallah gelecek nesillerimiz de bu geleneğimizi devam ettirir” diye konuştular.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız