Çocuklarda ileri yaşam desteği eğitimi

Düzce 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık personeline Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) eğitimi gerçekleştirildi.

Çocuklarda ileri yaşam desteği eğitimi
14.07.2022 - 11:29
Güncelleme 14.07.2022 - 11:29
Haber Merkezi

 Düzce Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliğinin koordinasyonunda ÇİLYAD eğitimi verildi. Gerçekleştirilen eğitimde eğitimcilerce çocuklarda temel yasam desteği, solunum yetmezliği, hava yolunun açılması, sok ve kardiyak arrest tedavisi, damar yolu açma, EKG ve ritim bozuklukları, travma durumunda yeniden canlandırma uygulamaları ve omurga tespiti ile kalp ve solunum durması sonrası çocuğunun yeniden canlandırılması ve taşınması konularında kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak gösterildi. 

Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Söz konusu eğitimler ile hedefimiz ilimizde görev yapan 112 Acil Sağlık Hizmetleri personellerinin mesleki gelişimine katkı sağlamak. Acil Sağlık Hizmetlerinde çalışan sağlık personellerinin bilgi ve becerilerini geliştirmek, tıp dünyasındaki güncel bilgileri personellerimize aktararak ilimizde ve bölgemizdeki bebek ve çocuk ölümlerini ve önlenebilir sakatlıkları azaltmayı amaçlıyoruz” dedi. 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız