Ödül töreni gerçekleştirildi

"Türkiye Aşkına" konsepti kapsamında demokrasi, millî birlik ve beraberlik ile millet iradesinin önemini vurgulamak amacıyla, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen “15 Temmuz Millî Uyanışı: Fikri, Vicdanı ve İrfanı Hür Nesiller Yaratmak” temalı hikâye yarışması ödül töreni gerçekleştirildi.

Ödül töreni gerçekleştirildi
21.07.2022 - 09:37
Haber Merkezi

Jüri değerlendirmesi sonucunda, Düzce Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü yüksek lisans öğrencisi Beritan Kaya, “Destan Yaratan Gece” başlıklı hikayesi ile birinciliğe layık görüldü. Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine; Düzce Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İdris Şahin ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü katıldı.

Beritan Kaya eseri ile Türk halkının milli birlik gücü sayesinde yenilmez olduğunun bir kez daha kanıtlandığını ve 15 Temmuz gecesinde destan yazıldığını etkileyici bir üslupla dile getirdi.

Düzce Üniversitesi öğrencisine, tablet ve kulaklıktan oluşan ödülünü takdim eden Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Genç,   “Destan Yaratan Gece” başlıklı eserin kaliteli, güzel ve edebi değeri yüksek bir hikaye olarak nitelendirerek Beritan Kaya’yı tebrik etti ve yazmaya devam etmesi temennisinde bulundu. Beritan Kaya ise daha önce bir roman kaleme aldığını ve ikincisi üzerinde çalıştığını ifade ederek kazandığı ödülden dolayı mutlu olduğunu belirtti.

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız