Düzce BİLSEM’de yaz okulu

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez bu yaz bilim sanat merkezlerinde sadece bilim sanat merkezine seçilmiş öğrenciler değil, 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilere yaz okulu açıldı.

Düzce BİLSEM’de yaz okulu
22.07.2022 - 09:26
Haber Merkezi

Öğrencilerin bilimsel ve akademik becerilerinin geliştirilmesi, kültür, sanat ve spor alanlarında sınav kaygısı olmadan beceri kazanmaları amacıyla ilimizde açılan Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulunda, bilim ve sanat çerçevesinde hazırlanmış dersler 15 farklı atölyede öğrencilere sunuluyor.

Bu kapsamda tamamen akademik ders programlarının dışında; deney, araştırma, uygulama şeklinde yapılan proje tabanlı gelişimi hedefleyen çok yönlü bir çalışma mekanizması ile yaz okuluna devam eden 216 öğrencimizin kendi özel yeteneklerinin ve yeterliliklerinin farkında olmaları sağlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulunu ziyaret ederek, Kurum Müdürü Kenan Göktepe ve Bilsem öğretmenlerinden yaz okulu bilim ve sanat çalışmaları hakkında bilgi alarak, öğrencilerle sohbet etti.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız