Direniş 4. gününde de devam etti

MAS-DAF işçilerinin yasal hakları olan toplu sözleşme hakkını elde edebilmek için başlattıkları direniş 4. gününde de devam etti. Düzce Mas-Daf fabrikasında işverenin yetki itirazı sonucu mağdur olan ve üç gündür kendilerini fabrikaya kapatan işçilerin aileleri direnişe destek olmak amacıyla fabrika önüne geldiler.

Direniş 4. gününde de devam etti
22.07.2022 - 16:28
Haber Merkezi

Aileler DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal- İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun basın açıklamasına da katıldılar. Başkan Serdaroğlu, Mas-Daf fabrikası önünde yaptığı açıklamada, “Bir işçi sendikaya üye olmak için işten atılmayı göze almak zorunda bırakılıyor. Geçtiğimiz dönemde 110-120 işçi atıldı. Bu işçilerden tazminatsız atılanlar oldu. Tazminatsız atılmanın ne demek olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Tazminatsız atılmak, işsizlik sigortası bile alamamak demek, aynı zamanda bunun siciline işlenmesi demek. 2010 yılında Mas-Daf’ta 1,5 yıl süren bir direniş yaptık, yine yaparız. İnsanlar artık yeter diyor. Bu ülkede yaşamak, geçinebilmek büyük bir sorun. Ülkenin altını üstüne getirdiler. İnatla uyguladıkları politikalarla, milletin Mersin’e bizim ise tersine gittiğimiz ekonomik politikalarla bu ülkenin ekonomisini batırdılar. Geçinemeyen bu insanların tek kurtuluş yolu toplu sözleşme. Ama onu da işveren, yasalar ve hükümet engelliyor” şeklinde konuştu.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız