“100 TL’den aşağısı kabul edilemez”

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanlığı tarafından fındık konusunda basın açıklaması yapıldı. Merkez Büyük Cami önünde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Nezir Merttürk, “Ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda fındık fiyatı 100 TL olmalıdır. Bundan aşağı yapılacak olan açıklama kabul edilemez” dedi.

“100 TL’den aşağısı kabul edilemez”
22.07.2022 - 16:52
Haber Merkezi

Merttürk’ün açıklaması şöyle: “Üreticilerimizin belasız ve kazasız bir şekilde hasat dönemini geçmesini cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Fındık stratejik bir üründür. Bizim ürettiğimiz fındığın hammadde olarak kullanıldığı firmaların yıllık cirosu 48 milyar dolardır. Çikolatanın en önemli hammaddesi olan fındık güvence altına alınmalıdır. Yapılacak olan çalışmalarla tüketiciye ulaşacak katma değerli ürünlerin üretilmesi konusunda öncülük yapmalıdır.

Dünya ekonomisinde çok önemli payı olan stratejik ürünümüzün tam anlamıyla değerlendirilememesi bizlerde soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmaktadır. Altın değerinde olan ürünümüz Ferroro’nun insafına bırakılamaz.

Yetkililer milli düşünce içerisinde hareket ederek bu önemli ürünümüzün sigortalanması sağlanmalı Fiskobirlik revize edilerek bu önemli ürünümüz korumaya alınmalıdır. Gübre başta olmak üzere tüm ham madde ürünlerinde 5-6 kat gibi çok ciddi bir fiyat artışı olmuştur. Ekonomik şartlar göz önünde bulundurulduğunda 100 TL olmalıdır. Bundan aşağı yapılacak olan açıklama kabul edilemez

Yeniden Refah Partisi iktidarında fındığın tam anlamıyla değerini bulması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Borsası Almanya'da değil Trabzon'da olacaktır. Üreticilerimizin sıkıntıların çözülmesi konusunda yapılacak olan çalışmaların takipçisi olacağız.”

Merttürk, sözlerini Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Bu fındık bizde değil de İsrail'de yetişmiş olsaydı eczanelerde taneyle alırdınız” sözleri ile tamamladı.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız