Başarısını ortaya koymaya devam ediyor

Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bir başarıya daha imza attı. Daha önce Kimya Teknolojileri Programı öğrencilerinin istihdamı konusunda Maskom Plastik A.Ş. ile anlaşan okul, şimdi de bu firmanın personellerine iş başında eğitim vererek “ustalık” belgesi almalarını sağlayacak.

 Başarısını ortaya koymaya devam ediyor
23.07.2022 - 15:00
Haber Merkezi

Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaz döneminde de çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kurulduğu günden beri bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak adına sayısız insan yetiştiren, son yıllarda da birçok proje ve etkinlikle adından söz ettiren Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in koyduğu “Bir milyon yeni öğrenciyi mesleki eğitimle tanıştıracağız” hedefi doğrultusunda okul bünyesinde Mesleki Eğitim Merkezi Programı açıldı.

Ülkedeki üretimin kalitesini artırmak, üretimdeki personelin becerilerini geliştirmek ve alanında ustalaşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Ustalık Telafi Programı ile öğrenci yetiştirmeye devam eden Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, son olarak Maskom Plastik A.Ş. firmasının personelleri ile eğitimlere başlıyor. Daha önce bu firma ile okul bünyesinde yeni kurulan ve bölgede tek olma özelliği taşıyan Kimya Teknolojileri Programı öğrencilerinin istihdamı konusunda anlaşan ve protokol imzalayan okul, şimdi de firmanın kendi personellerinin eğitimlerine katkı sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Ustalık Telafi Programında firma personelleri, mesleki eğitim merkezleri tarafından yetiştirilen usta öğreticiler tarafından eğitilecek ve 27 haftanın sonunda uluslararası geçerliliği bulunan ustalık belgesi almaya hak kazanacaklar. Eğitimler işbaşında yapıldığı için hem üretim yavaşlamamakta, hem de personeller yaparak ve yaşayarak eğitilme olanağı bulmaktalar. Tüm bunların yanında bu çalışmaya olanak sağlayan firmalar devlet desteğinden de faydalanabilmekteler.

Daha önce farklı firmaların personellerinin eğitimlerine destek veren Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 21 Temmuz 2022 tarihinde firma ile Çilimli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Maskom firmasının personellerinin de eğitimine katkı sunacak. 27 haftanın sonunda da her bir personel yapılacak sınav sonucunda ustalık belgesi almaya hak kazanacaklar.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de mesleki eğitimin önemi her geçen gün daha da artarken, ilimizdeki meslek liseleri de önemini ve başarısını ortaya koymaya devam ediyor. 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız