Kuşaklar buluştu

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Kuşaklar Buluşuyor Farkındalık Yürüyüşü “Üç Kuşak El Ele” adı altında Çilimli’de gerçekleştirildi.

Kuşaklar buluştu
25.07.2022 - 09:45
Haber Merkezi

Çilimli Merkez Camii meydanında buluşan dedeler, nineler,  anne, babalar, özel çocuklar ve ailelerinden oluşan kuşaklar, Erdemliler Derneği’ne farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdiler. Ellerinde Kahramanım Dedem, Rehberim Ninem, İlk Emir Oku, Bir Dikili Ağacım Var, Sporsuz Olmaz, Mazideki Atiyiz yazan pankartlar ve Türk bayrakları ile yürüyen katılımcılar, kuşaklar arası birlikteliğin önemine dikkat çektiler. Yürüyüş Erdemliler Derneği önünde son buldu.

Yürüyüşe katılan katılımcılar akabinde kahvaltıda buluştu. Kuşaklar Buluşuyor projesini yürüten Erdemliler Derneği’nde, projeyi tanıtma, tanışma ve kaynaşma kahvaltısı yapıldı. Çilimli’de gerçekleştirilen farkındalık yürüyüşü akabinde etkinlik sokağı olarak düzenlenen Erdemliler Derneği merkezinin içinde bulunduğu Güneş Sokakta proje tanıtım amaçlı ve saha çalışmalarını gerçekleştirecek ekiplerin birbirleriyle tanışma ve kaynaşmayı gerçekleştirmek amacıyla kahvaltılı toplantı yapıldı. Kahvaltıya katılan gençlerin üst ve alt kuşakları ile katıldıkları etkinlikte bir konuşma yapan Proje Koordinatörü Hasan Karadayı, Kuşaklar Buluşuyor projesiyle gittikçe insanların bireysel yaşamak zorunda kaldıkları günümüzde toplumun temelini oluşturan aile ve kuşaklar arasındaki bağa dikkat çekmeyi ve iş işten geçmeden bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini söyledi. Zamanın çok hızlı aktığını, hayatın çok hızlı yaşandığını ve farkında olmadan birçok değerimizi kaybetmekle yüz yüze kaldığımızı söyleyen Karadayı, “Hepimiz birer engelli adayı olmamıza rağmen çevremizdeki engelli kardeşlerimizden bihaberiz. Hızla yaşlanmamıza rağmen ailemizdeki yaşı kemale ermiş büyüklerimizi bile görmüyoruz. Her an hastalanarak elden ayaktan düşebilecek durumda olduğumuzu hiç aklımıza getirmiyoruz. Dünyada iklim değişiklikleri ile her gün sel, yangın gibi afetlerle karşılaşmamız kaçınılmaz hale geldi. Bunu hiç önemsemeden çevreyi ve doğayı tüketiyoruz. Her şeyi hızla tükettiğimiz gibi, tükettiklerimizin yerini dolduramıyoruz. Bu proje ile toplumsal değerlerimizin, sağlığımızın, çevremizin ve kültürel değerlerimizin önemine dikkat çekmek ve toplumsal değerlerin kuşaklar arası sağlıklı aktarımı için yaparak yaşayarak değerlerimizi gençlerimize aktaracağız” şeklinde konuştu.


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız