Eylemdeki MasDaf işçilerine işveren engeli

Bir haftadır eylemde olan MasDaf işçileri, işveren tarafından çay ocaklarının ve semaverlerinin kaldırıldığını, mescid ve tuvaletlerin ise kapatıldığını ifade ederek, “İnsanlık dışı bir muamele var” diyorlar.

26.07.2022 - 11:49
Güncelleme 26.07.2022 - 15:16
Özel Haber

Düzce’nin Beyköy beldesi 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren MasDaf fabrikasında 18 Temmuz’dan itibaren başlayan işçilerin sendika eyleminde 1 hafta geride kaldı.

Patronlarının DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası’nın yetkisini tanıyarak toplu sözleşme için müzakere masasına oturması talebi ile fabrikadan ayrılmayan MasDaf işçileri, engellemelerle karşılaştıklarını belirttiler.

Düzce Postası’na ulaşan bir işçi, “Fabrika yönetimi işçilerle uzlaşmak yerine, işçilerin kullanmakta olduğu çay ocağının çadırını kaldırdı, çay içtikleri semaver kaldırıldı, ibadet ettikleri mescid kapatıldı. Bu insanlık dışı hareketleri 10 yıldır hizmet ettiğimiz evimiz gibi gördüğümüz iş yerinden gördüğümüz için üzülüyoruz. İçeride insanlık dışı bir muamele var. Dışarıda insanların donması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ellerinden gelse çatıyı da kaldıracaklar. İçeride tuvaletler falan kapalı. Kamelyanın etrafına sarılmış olan naylon bile söküldü işçilerin soğukta kalması için” şeklinde konuştu. 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız