Hedef; Kontrollü üreme

Düzce Belediyesi, can dostlara yönelik kısırlaştırma ve sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında Temmuz ayı genelinde toplam 452 sokak hayvanına tedavi uygularken, 230 köpeğin de kısırlaştırılmasını sağladı.

6.08.2022 - 14:04
Güncelleme 6.08.2022 - 14:35
Haber Merkezi
1

DÜZCE Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik tedavi ve kısırlaştırma çalışmalarına devam ediyor. Hayvan Konukevinde misafir edilen can dostların her türlü bakımlarının yanı sıra sağlıklaştırılmalarına yönelikte gereken özen gösteriliyor.

230 KÖPEK KISIRLAŞTIRILDI
Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Düzce Belediyesi Hayvan Konukevinde, yaralı olarak konukevine getirilen can dostların tedavilerinin modern cihazlarla yapılmasının yanı sıra rehabilitasyon sürecinin de sağlıklı şekilde sürdürülmesi sağlanıyor. Hayvan Konukevinde Temmuz ayında kontrolsüz üreme ve hastalık riskleriyle baş edilebilmesine yönelik toplam 230 can dostun kısırlaştırılması yapıldı.

452 SOKAK HAYVANINA TEDAVİ UYGULANDI
Tedavi ihtiyacı bulunan 252 sokak hayvanına genel, 200 sokak hayvanına ise parazit tedavisinin uygulandığı konukevinde ayrıca 15 can dost da sahiplendirilerek yeni yuvalarına yolcu edildi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Samet
    Samet
    6.08.2022 17:16

    Kısırlaştırıp gelişi güzel sokaklara salıyorlar . Belkide bu , o hayvanlar için çok daha iyi . Buralarda güzel reklam yapıyorlar fakat gerçekte barınaklarda neler oluyor kimse bilmez . Belkide o hayvanlar bunların zulmünden kurtulması büyük bir şans.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız