Belediye personeline aile içi iletişim eğitimi

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü aile içi şiddet uzmanları, Düzce belediyesi erkek personeline ‘ Kadına El Kalkamaz’ başlığı adı altında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Belediye personeline aile içi iletişim eğitimi
11.08.2022 - 15:40
Haber Merkezi

İçişleri Bakanlığının 'Kadına El Kalkamaz' sloganıyla başlattığı ve ülke genelinde 5 milyon erkeğe eğitim verilmesi çerçevesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü uzmanları, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Düzce Belediye Meclis Salonunda Kadına El Kalkamaz’ başlığı adı altında erkek personele eğitim verdi.

Eğitimde kadına şiddet görüldüğünde nerelere başvuru yapılabileceği ve ne gibi hizmetler alınabileceği konusunda bilgilendirme yapıldı. Psikologlar Fatma Hasret Işık ve Ayşe Güler, KADES, 183 telefon hattı ve aile danışmanlığı gibi kadını korumaya yönelik yapılan uygulamaları anlattı. Ayrıca ‘Kadına El Kalkamaz’ konulu video izlettirilirken aile içi iletişim konuları da ele alındı.

Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kadına şiddet konusunda koordineli çalışmasında 110 erkek personel bilgilendirildi.

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN

İnstagram: @duzcepostasi
Twitter: @duzcepostasi1
Facebook: Düzce Postası
Youtube: Düzce Postası

 


Editör: C. Sandıkçı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız